Co zrobić z listem odmawiającym modyfikacji pożyczki

17 lutego 2021

Co zrobić z listem odmawiającym modyfikacji pożyczki

Jeśli złożyłeś wniosek o modyfikację pożyczki i odmówiono ci, może to być przerażający i przytłaczający moment. Wiemy, że życie jest skomplikowane i istnieje milion powodów, dla których złożyłeś wniosek o modyfikację. Programy modyfikacji pożyczek są dostępne w Stanach Zjednoczonych od wielu lat dla Amerykanów pragnących renegocjacji trudnych warunków ich pożyczek.

Jednak powody, dla których złożyłeś wniosek o modyfikację, mogą być również tymi samymi powodami, dla których trudno się zorganizować. Ponieważ w Twoim życiu dużo się dzieje, trudno jest ubiegać się o mediację, odwołać się i pomyślnie osiągnąć cel, jakim jest wdrożenie modyfikacji kredytu.

Zrozum, dlaczego ci odmówiono

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć powody odmowy modyfikacji kredytu. Przeczytaj uważnie pismo odmowne i upewnij się, że masz podstawową wiedzę na temat powodów, dla których pożyczkodawca odrzuca Twój wniosek o modyfikację pożyczki. To świetny moment, aby skontaktować się z prawnikiem zajmującym się krótką sprzedażą, który będzie w stanie udzielić cennych informacji na temat powodów odmowy.

Oto kilka powodów odrzucenia wniosku o modyfikację kredytu:

  • Brak wystarczającego dowodu na to, że nie stać Cię na spłatę kredytu hipotecznego. Banki i inni pożyczkodawcy chętnie stwierdzą, że twój dowód jest niewystarczający, a twoje dowody powinny być tak kompletne, jak tylko możesz.
  • Poprzednia niemożność honorowania modyfikacji pożyczki. Jeśli nie jest to pierwszy raz, kiedy złożyłeś wniosek o modyfikację pożyczki i nie wywiązałeś się z wcześniejszych modyfikacji pożyczki, mogą obowiązywać postanowienia, które stanowią, że musisz poczekać określony czas, zanim będziesz mógł otrzymać kolejną modyfikację pożyczki.Twój stosunek długu do dochodu jest zbyt wysoki. Jeśli Twój pożyczkodawca uważa, że ​​masz zbyt wiele niespłaconych długów lub wydatków oraz niewystarczające dochody, prawdopodobnie odrzuci Twój wniosek o modyfikację kredytuZapewnij dowód betonuBiorąc to pod uwagę, na Tobie i Twoim prawniku ds. Modyfikacji kredytu spoczywa obowiązek upewnienia się, że przedstawiłeś konkretny dowód dwóch rzeczy. Po pierwsze, musisz być w stanie udowodnić, że przechodziłeś trudności finansowe na tyle poważne, że uniemożliwiły Ci spłatę kredytu na czas lub w ogóle. Po drugie, musisz być w stanie udowodnić, że przezwyciężyłeś te trudności, a z pomocą prawnika ds. Modyfikacji pożyczki i odpowiedniej modyfikacji pożyczki będziesz w stanie dokonać wystarczających płatności zgodnie z definicją w zmodyfikowanej pożyczce.

    MediacjaMożesz kwalifikować się do mediacji. Mediacja to proces, w ramach którego możesz zadać pożyczkodawcy pytania i lepiej zrozumieć, dlaczego odrzucono Twój wniosek o modyfikację kredytu. Może to być pomocne, ponieważ jedną z zalet pożyczkodawcy jest nieprzejrzystość. Jeśli ich rozumowanie wydaje się niejasne i trudne do zrozumienia, umiejętność zadawania pytań może naprawdę pomóc.

    Strategia odwołaniaPo podjęciu starań, aby zrozumieć, dlaczego Twój wniosek o modyfikację kredytu został odrzucony, możesz złożyć odwołanie. Współpraca z prawnikiem zajmującym się krótką sprzedażą lub modyfikacją hipoteki ma ogromne znaczenie, ponieważ ktoś, kto miał do czynienia z takimi sytuacjami, będzie w stanie opracować strategię odwołania się od Twojej sprawy.

    Kancelarie prawne Bartifay mogą pomócMając wystarczający dowód, ty i twój prawnik prawdopodobnie zbudujecie sprawę w oparciu o jedną z dwóch rzeczy: odwołanie w oparciu o zmienione okoliczności lub błąd pożyczkodawcy. Bartifay Law Offices ma szerokie doświadczenie w prowadzeniu sporów i wygrywaniu spraw dotyczących modyfikacji kredytu w oparciu o obie te strategie. Nie bój się skontaktować, gdy uznasz, że potrzebujesz pomocy.