Co zrobić, gdy Twój wniosek o kredyt hipoteczny zostanie odrzucony

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 19 lutego 2018 /
 • 3 minuty czytaniaHero Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podjąć mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Twój wniosek o kredyt hipoteczny został odrzucony. Te słowa brzmią surowo, ale nie zawsze oznaczają, że nie możesz dostać kredytu hipotecznego.

  Jeśli pożyczkodawca odrzuci Twoją prośbę o pożyczkę, nie wszystko może zostać utracone. Istnieje kilka kroków, które powinieneś podjąć po odmowie, aby zobaczyć, jak możesz zwiększyć swoje szanse na pójście naprzód.

  Dowiedz się, dlaczego odmówiono

  Kiedy Twój wniosek o pożyczkę zostaje odrzucony, „Nie powinno to być zaskoczeniem – mówi Brian Koss, wiceprezes w Mortgage Network Inc. „Twój urzędnik ds. Pożyczki powinien był dać Ci dobrą ocenę.

  Proces składania wniosku o kredyt hipoteczny jest dość rygorystyczny, bez względu na to, z kim się ubiegasz. W pewnym momencie, jeśli masz jedno lub kilka ostrzeżeń przeciwko tobie, urzędnik ds. Pożyczki powinien dać ci wskazówkę, że możesz się nie kwalifikować.

  „Pożyczkodawca powinien przedstawić powody, dla których odmówiono Ci, abyś mógł wziąć te informacje do serca i użyć ich do określenia sposobu rozwiązania problemu, abyś mógł uzyskać lepszą sytuację finansową i ponownie zakwalifikować się później, Mówi Bruce McClary, wiceprezes ds. Public relations i spraw zewnętrznych organizacji non-profit National Foundation for Credit Counseling.

  Sprawdź swój kredyt

  Twoja ocena kredytowa odgrywa dużą rolę w określaniu rodzajów pożyczek i stawek, do których się kwalifikujesz. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić swój raport kredytowy i upewnić się, że nie ma w nim żadnych błędów, które mogą obniżać Twoją ocenę.

  „Poznaj swoją zdolność kredytową i podejmij działania, aby Twoja zdolność kredytowa była silna – mówi Dave Mele, prezes Homes.com.

  Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest świetna, a pożyczkodawca mówi Ci, że dlatego zostałeś odrzucony, nie zakładaj, że to koniec Twojej drogi i pożyczki. Nadal możesz kwalifikować się do pożyczki u innego pożyczkodawcy.

  Banki nie zawsze oferują każdy rodzaj pożyczki, więc jeśli odmówił ci ten sam bank, w którym trzymałeś gotówkę, w wielu przypadkach to nie ty, to oni.

  „Poszukaj kogoś, kto pracuje dla instytucji nie będącej depozytariuszem i współpracuje z bezpośrednim pożyczkodawcą hipotecznym, a nie z bankiem. Kredytodawcy hipoteczni mają zazwyczaj większy portfel i mogliby wtedy zaoferować dostęp do różnych programów, do których mógłbyś się kwalifikować – mówi Corvi Urling, kierownik sprzedaży detalicznej w Planet Home Lending.

  Spłać swój dług

  Nawet mając dobrą zdolność kredytową, pożyczkodawcy sprawdzają, ile pieniędzy jesteś winien za takie rzeczy, jak rachunki za karty kredytowe, płatności samochodowe i pożyczki studenckie, i porównują to z tym, ile zarabiasz. Nazywa się to stosunkiem zadłużenia do dochodów lub DTI i może odgrywać ogromną rolę w określaniu przez pożyczkodawców, czy kwalifikujesz się.

  Na przykład, jeśli twoje zarobki zostaną pochłonięte przez wysokie miesięczne rachunki, pożyczkodawcy nie będą mieli pewności, że będziesz w stanie spłacać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego.

  W większości przypadków pożyczkodawcy chcą, aby DTI spadło poniżej 43 procent. Jeśli nie pasujesz do tego profilu, istnieją sposoby na pokonanie tej liczby.

  „Jedną z wielkich rzeczy, które możesz zrobić, jest spłacenie innych długów – mówi Mele. „Karta kredytowa to świetne miejsce na rozpoczęcie.

  Poszukaj pomocy z długiem studenckim

  Dzisiejsze pokolenie nabywców domów jest znacznie bardziej narażone na zadłużenie z tytułu edukacji, ale nie oznacza to, że nie mogą kupić domu.

  Jeśli powstrzymuje Cię dług studencki, rozważ plan spłaty oparty na dochodach, który może zmniejszyć miesięczne zobowiązanie do spłaty. Niektórzy pożyczkodawcy mogą również mieć określone pożyczki hipoteczne tylko dla lekarzy, którzy mogą mieć niebotycznie wysokie pożyczki, ale zazwyczaj mają również ponadprzeciętne pensje po zatrudnieniu.

  Robić zakupy

  Nie przestawałbyś kupować ubrań tylko dlatego, że pierwsza rzecz, którą przymierzałeś, nie pasowała, więc nie popełniaj tego błędu z kredytem hipotecznym.

  „Jest wielu ludzi, którzy nie są złymi kredytobiorcami, ale mają tylko problemy z kredytem – mówi Raymond Eshaghian, prezes GreenBox Loans.

  Istnieją kredyty hipoteczne dla wielu różnych profili kupujących, a tylko dlatego, że 30-letnia pożyczka zwykła waniliowa mogła być odpowiednia dla pary na ulicy, nie oznacza to, że jest dla Ciebie.

  „Nigdy nie chcesz mieć wszystkich swoich jajek w jednym koszyku. Byłoby okropnie, gdybyś doszedł aż do zamknięcia i masz przed sobą poruszającą się ciężarówkę, a teraz nie możesz wprowadzić się do tego domu – mówi Urling, który zaleca wypełnienie wniosków z co najmniej dwoma lub trzema pożyczkodawcami, aby pomóc spłacić prawdopodobieństwo całkowitego odrzucenia. „Konsument nie ma obowiązku zaciągania pożyczki w żadnym momencie – mówi.