Co właściwie robią analitycy, współpracownicy, wiceprezesi i dyrektorzy zarządzający w bankach inwestycyjnych?

Category: Bank Of America
17 lutego 2021

przez Sarah Butcher 09 sierpnia 2019

Co tak naprawdę oznaczają stanowiska w bankowości inwestycyjnej? Czy analitycy naprawdę analizują? Czy wiceprezesi kierują całymi oddziałami? A czy dyrektorzy zarządzający kierują całym bankiem? Nie, nie i znowu nie.

Nazwy stanowisk w bankowości nie są tym, czym się wydają. Jeśli nie spotkałeś ich wcześniej, musisz to wiedzieć: często sprawiają, że ludzie brzmią bardziej wspaniale niż w rzeczywistości. Jeśli ktoś ci powie, że jest na przykład wiceprezesem banku inwestycyjnego, możesz pomyśleć, że jest czymś bardzo wymyślnym. Nie są: Goldman Sachs ma ponad 10 000 wiceprezesów (wiceprezesów), a ten wiceprezes Goldman, którego spotykasz, jest tylko jednym z wielu. To samo dotyczy dyrektorów zarządzających (MD): większość banków ma ich kilka tysięcy.

Dlaczego banki nadają ludziom tak wyszukane tytuły zawodowe? Była bankierka Goldmana, która została naukowcem, Alexandra Michel, sugeruje, że dzieje się tak dlatego, że kariera w bankowości była historycznie krótka. W przeszłości przeciętna kariera w pionie bankowości inwestycyjnej (IBD – w tym fuzje i przejęcia oraz rynki kapitałowe i dłużne) trwała mniej niż dekadę. Banki próbują to zmienić, ale pozostaje tak, że wielu absolwentów banków odchodzi z własnej woli w ciągu pierwszych trzech lat po ich zatrudnieniu, a inni dobrowolnie odchodzą na poziomie współpracownika i wiceprezesa – banki używają duże tytuły stanowisk, aby przekonać ludzi do pozostania w pobliżu.

Co tak naprawdę robią analitycy w bankach inwestycyjnych:

Jeśli opuścisz uniwersytet po uzyskaniu pierwszego stopnia (lub magistra), wejdziesz do banku inwestycyjnego jako analityk. Analityk jest więc po prostu eufemizmem na określenie pozycji na dole hierarchii bankowej.

Co robią analitycy? Jeśli pracujesz w dziale bankowości inwestycyjnej (IBD), zazwyczaj będziesz badać firmy, które mogą być zaangażowane w transakcję, zbudujesz modele finansowe, które będą cenić firmy, na które patrzysz. I zbierzesz swoje odkrycia w prezentację Powerpoint.

„Młodsi bankierzy są ekspertami w dziedzinie modelowania finansowego – mówi Michel. Są również ekspertami w Excelu i VBA. Są ekspertami w tworzeniu prezentacji PowerPoint, których banki używają do przekazywania klientom swoich pomysłów. „Im młodszy jesteś w fuzjach i przejęciach, tym więcej czasu poświęcisz na pracę nad modelami Excela i prezentacjami PowerPoint – mówi Mark Hatz, były analityk Goldman Sachs, który teraz pomaga studentom przygotować się do rozmów bankowych.

Obecny analityk ds. Fuzji i przejęć w europejskim banku mówi, że analitycy zwykle robią to, co im każą: „Analityk to osoba, która wykonuje wszystkie prace administracyjne niezbędne w procesie transakcji. Jako najmłodsza osoba możesz pracować nad badaniami, możesz stwórz materiały do ​​poradnika, w którym zaprezentujesz klientom pomysły banków, i możesz pracować nad modelami finansowymi – ale to, co zrobisz, będzie dość proste . Niektórzy analitycy narzekają, że ich praca jest bardzo nudna i powtarzalna: „Jako analityk spędzasz 75% czasu w programie PowerPoint, robiąc prezentacje – mówi jeden. „Modelowanie w Excelu jest najbardziej wartościową i interesującą częścią pracy, ale nie robisz tego zbyt wiele. Kilka lat temu twierdzi, że większość jego prac dotyczyła aktualizacji tzw.„Gdzie każdy analityk był proszony o aktualizację danych 25 firm w każdym kwartale. Coraz częściej jednak tego rodzaju rutynowe zadania są zautomatyzowane.

Michel mówi, że analitycy nie lubią, gdy im się przypomina o ich statusie. Podczas szczegółowych badań w dwóch bankach na Wall Street natknęła się na analityka, który rozpłakał się po przedstawieniu jej klientowi. „Przedstawiłeś mnie jako analityka! – skarżył się analityk (płacząc) do wiceprezesa.

Jak długo będziesz analitykiem?

Tradycyjnie ludzie są analitykami w bankach inwestycyjnych od trzech lat. Jednak to się zmieniło. Programy analityków w większości banków zostały skrócone o sześć do 12 miesięcy i trwają obecnie od 2,0 do 2,5 roku. – Morgan Stanley jako jeden z ostatnich banków skrócił swój program analityczny w sierpniu 2018 r.

Ile zarabiasz jako analityk?

Pomimo tego, że znajdują się na dole stosu, analitycy w bankach inwestycyjnych zarabiają całkiem dobrze. W pierwszym roku pracy jako analityk fuzji i przejęć w Londynie, jeśli pracujesz dla dużego banku w USA, takiego jak Bank of America lub Goldman Sachs, możesz zarobić nawet 88 tys. Funtów (106 tys. USD).

Ile godzin pracujesz jako analityk?

Wadą bycia analitykiem w dziale bankowości inwestycyjnej (IBD) zawsze były godziny pracy. Kiedy ludzie mówią o 80-godzinnych tygodniach pracy w bankowości, mają na myśli analitycy bankowości inwestycyjnej. Większość banków stosuje zasady ograniczające godziny pracy analityków, zwłaszcza w weekendy, ale nadal często pracuje się od 9 rano do północy – lub później – w dni powszednie.

Poniższy wykres, opracowany przez firmę konsultingową Quinlan Associates, przedstawia politykę każdego banku dotyczącą redukcji godzin pracy.

Co tak naprawdę robią wspólnicy w bankach inwestycyjnych:

Współpracownicy są o jeden stopień wyżej od analityków. Po dwóch lub dwóch i pół roku pracy jako analityk powinieneś otrzymać awans na współpracownika. Możesz również wejść do banku jako współpracownik po ukończeniu studiów MBA – chociaż teraz jest to trudniejsze niż kiedyś. Współpracownicy są jak analitycy, tylko że ważniejsi. Bezpośrednim celem współpracowników jest zarządzanie analitykami pod nimi i przekazywanie życzeń wiceprezesów (wiceprezesów) znajdujących się nad nimi.

„Jako współpracownik nadal pracujesz nad slajdami programu PowerPoint, nadal zarządzając prezentacją, mówi analityk ds. Fuzji i przejęć, „- ale pracujesz też więcej nad modelami [finansowymi].

Rolą współpracownika jest częściowo „pokierowanie analitykiem w przygotowaniu prezentacji i przeprowadzeniu badań – mówi. Analityk wykonuje pracę, a współpracownik ją sprawdza. „Współpracownik jest nadal ważną częścią procesu. Jeśli masz 50-stronicową prezentację, analityk zwykle zrobi 30-40 stron, a współpracownik sprawdzi je i zajmie się resztą. Obecnie prezentacje te są (teoretycznie) krótsze, ponieważ banki próbują ograniczyć niepotrzebną pracę.

Jedna z byłych współpracowników wciąż oczekuje od współpracowników wykonywania pracy typu analityka, mówi jednak, że „analitycy są technicznie„ producentami całej pracy, a współpracownicy są„ kontrolerami .

Jak długo będziesz współpracownikiem?

Jeśli ukończysz kurs, zwykle będziesz współpracownikiem przez trzy lata.

Ile zarabiasz jako współpracownik?

Według firmy rekrutacyjnej Arkesden Partners, pracownicy pierwszego roku w dużych bankach w Londynie zarabiają średnio od 150 tysięcy funtów (181 tysięcy dolarów) do 170 tysięcy funtów (205 tysięcy dolarów). Drugi rok zarabia od 181 000 do 192 000 GBP, a trzeci rok od 201 000 do 206 000 GBP. Zanim zaczniesz zarabiać 206 tysięcy funtów (250 tysięcy dolarów), prawdopodobnie będziesz pracował w bankowości co najmniej siedem lat.

Ile godzin pracujesz jako współpracownik?

Współpracownicy zwykle – choć nie zawsze – pracują o kilka godzin mniej tygodniowo niż analitycy. „Często zdarza się, że współpracownicy wracają do domu o 23:00 zamiast o północy – mówi jeden z analityków. „Ale to zależy od osoby i tego, jak dobry jest analityk. Jeśli jesteś leniwym współpracownikiem z dobrym analitykiem, możesz wyjść wcześniej. Jeśli jesteś ambitnym współpracownikiem ze złym analitykiem, nadal będziesz praca o 2 w nocy .

Co tak naprawdę robią wiceprezesi w bankach inwestycyjnych

Dopiero gdy osiągniesz poziom wiceprezesa (wiceprezesa), sprawy zaczynają się interesować. Nagle stajesz się bardziej skierowany na zewnątrz – w rzeczywistości możesz rozmawiać z klientami. Musisz jednak również zarządzać zespołem i nadzorować proces składania prezentacji dla klientów, co może być stresujące. „Bycie wiceprezesem wymaga większej„ odpowiedzialności w zespole i ugruntowanych relacji z klientami – mówi jeden ze współpracowników w międzynarodowym banku.

Wiceprezesi pomagają codziennie zarządzać klientami – mówi Michel. Zarządzają również współpracownikami i (domyślnie) analitykami oraz zapewniają tworzenie niezbędnych modeli finansowych i prezentacji Powerpoint. „Wiceprezesi kierują układem prezentacji – zgadza się Hatz. „Są odpowiedzialni za dopilnowanie, aby dokumenty przetargowe zostały złożone, a także będą odgrywać aktywną codzienną rolę w realizacji wszelkich transakcji, które są realizowane.

„Wiceprezesi kierują analitykami i wspólnikami – mówi analityk ds. Fuzji i przejęć. „Codziennie przeprowadzają proces transakcji. – To oni mówią, jakie materiały należy stworzyć. Jednak są też tymi, którzy wypowiadają się na telefonach do klientów. Pomagają utrzymać klientów na nogach na bieżąco z postępami .

Jak długo będziesz wiceprezesem?

Po osiągnięciu poziomu wiceprezesa proces awansowania w szeregach bankowości inwestycyjnej nagle staje się bardziej nieregularny. Teoretycznie powinieneś być wiceprezesem przez trzy lata, ale czasami ludzie utkną na zawsze (i na zawsze) na stanowisku wiceprezesa – szczególnie w obszarach niezwiązanych z obsługą klienta (tj. Nie zarabiających), takich jak technologia. Większość banków próbuje zmniejszyć liczbę drogich ludzi na szczycie piramid, a to utrudnia awans. Na przykład Goldman Sachs awansuje tylko około 500 osób na stanowisko dyrektora zarządzającego co dwa lata i ma około 12 000 wiceprezesów (awansuje około 1500 osób na stanowisko wiceprezesa rocznie). Z drugiej strony utalentowani wiceprezesi ponoszą większą odpowiedzialność (za tę samą pensję) w ramach procesu znanego jako „juniorizacja.

Ile otrzymasz jako VP?

Ponieważ wiceprezesi mogą się bardzo różnić pod względem doświadczenia, ich płace często również są bardzo zróżnicowane. W Londynie Arkesden Partners twierdzi, że lata wiceprezesa zostaną wydane na uzyskanie łącznego wynagrodzenia w wysokości od 249 000 do 338 000 GBP (408 000 USD). Na tym poziomie sprawy stają się więc naprawdę interesujące finansowo.

Ile godzin pracujesz jako wiceprezes?

Z reguły powinieneś pracować mniej godzin jako wiceprezes niż jako analityk lub współpracownik. „Współpracownik prowadzi proces dla wiceprezesa, więc wiceprezes może wyjść wcześniej – mówi analityk. Nie oznacza to jednak, że wychodzą wcześniej. „Nasz wiceprezes wraca do domu około godziny 22 – dodaje.

Co dyrektorzy i dyrektorzy zarządzający naprawdę robią w bankach inwestycyjnych:

Niektóre banki mają pośredni poziom dyrektorów (D) między wiceprezesami a dyrektorami zarządzającymi (MD).

A co dokładnie robią Ds i MDs? Michel zwraca uwagę, że ich głównym obowiązkiem jest pozyskiwanie nowych klientów. Jest dużo podróżowania. To nie jest tak efektowne, jak się ludziom wydaje. Dyrektorzy generalni nadzorują również wszystkich znajdujących się dalej w hierarchii i upewniają się, że ich cenni klienci są zadowoleni.

„Jako reżyser będziesz dużo rozmawiać z klientami – mówi analityk. „Twoja rola polega na pełnieniu funkcji interfejsu między klientem a resztą zespołu.

Dyrektorzy zarządzający znajdują się na szczycie stosu bankowości inwestycyjnej. „Rozmawiają z klientami, spotykają się z nimi, generują przychody i budują biznes dla banku – mówi analityk. „Są łącznikami – budowniczymi relacji – są tam i dowiadują się, co dzieje się z ich klientami w ich branży.

Jak długo będziesz D lub MD?

Chociaż niektórzy ludzie są wiceprezesami na zawsze, zwykle awansujesz na stanowisko dyrektora po około trzech latach na stanowisku wiceprezesa. Michel mówi, że gdy zostaniesz dyrektorem, minie (najlepiej) jeszcze tylko dwa lata, zanim zostaniesz dyrektorem zarządzającym. Może to być jednak myślenie życzeniowe. – Badania sugerują, że większość ludzi zostaje MD dopiero po 15 latach pracy w bankowości, a nawet wtedy tylko 20% osób, które kwalifikują się do awansu MD, to zrobi. Niektórzy mówią, że bycie dyrektorem to najbardziej ryzykowna praca w banku – jesteś drogi, ale nie jesteś właścicielem relacji z klientami. Inni twierdzą, że bycie dyrektorem jest mniej ryzykowne niż bycie lekarzem: dyrektorzy są tańsi i mogą przyspieszyć zastępowanie dyrektorów, gdy koszty są obniżane.

Po uzyskaniu MD presja będzie wywierać wpływ na przychody. W UBS dyrektorom zarządzającym wyznaczono cel 300 spotkań z klientami rocznie. Jeśli nie dostarczysz, wyjdziesz. Jeśli dostarczysz, możesz spodziewać się, że potrwa to chwilę. Na przykład, średni okres kadencji dyrektorów zarządzających i partnerów w Goldman Sachs wynosi około ośmiu lat.

Ile zarabiasz jako lekarz lub lekarz?

Wynagrodzenie dyrektorów i dyrektorów zarządzających różni się znacznie w zależności od osoby. Jako MD w IBD na Wall Street prawie na pewno zarobisz ponad 600 000 $ całkowitego odszkodowania. W Londynie same zarobki MD często przekraczają 500 000 funtów.

Ile godzin będziesz pracować jako doktor lub lekarz?

Jako dyrektor będziesz zazwyczaj pracował mniej godzin niż wiceprezes. – Możesz iść do domu o 20 lub 21:00. Jako lekarz, Twoje godziny zaczną żyć własnym życiem. „Czasami nie widujemy lekarzy w biurze – mówi analityk. „- Ich praca jest nieco bardziej swobodna i elastyczna. Mogą spędzać tydzień poza biurem, spotykając się z klientami. Mogą zjeść lunch z klientem, potem kawę, a potem posiłek z innym klientem. Mogą idź i poznaj dyrektora operacyjnego, który jest również osobistym przyjacielem . Jeśli jesteś dyrektorem zarządzającym bankowości inwestycyjnej, chcesz pracować dla banku, który z radością pozwala budować relacje i akceptuje, że może to zająć trochę czasu. Na przykład w Goldman Sachs były dyrektor operacyjny Harvey Schwartz powiedział, że relacje z klientami mogą generować opłaty po siedmiu latach. Nawet jeśli,banki lubią wiedzieć, co robią ich dyrektorzy zarządzający, gdy kręcą się wokół klientów: HSBC niedawno wprowadził system śledzenia, jak jego starsi bankierzy zajmujący się fuzjami i przejęciami wykorzystują swój czas i ile zawierają transakcji.

Chociaż banki są hierarchiczne, Michel mówi, że mogą być również dość egalitarne. Jeśli dobrze sobie radzisz, możesz dość szybko przejść przez hierarchię (przynajmniej do poziomu PZ). Mówi, że w przypadku IBD większość ludzi awansuje na wyższy poziom. To sprawia, że ​​banki są mniej konkurencyjne, niż się spodziewają. Różnice mocy są zminimalizowane i wszyscy (według Michela) pracują we wspólnym celu. Niestety, dochodzi też do wniosku, że może to prowadzić do przepracowania i wypalenia.