Co to jest finansowanie premium?

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021

BEZPŁATNE porównanie ubezpieczenia samochodu

Porównaj oferty najlepszych firm ubezpieczeniowych i oszczędzaj!
Zabezpieczone szyfrowaniem SHA-256

Shuman Roy jest przedsiębiorcą, właścicielem firmy i muzykiem. Założył RoysNoys, LLC w 2013 roku jako firma zajmująca się produkcją muzyczną i usługami edukacyjnymi. Oferuje również usługi konsultingowe i doradcze dla małych firm, aby pomóc firmom przejść od trybu rozruchu do operacji pod klucz. Shuman uzyskał tytuł MBA w Stern School of Business w 2001 roku.

Napisane przez Shuman Roy

Content Writer https://res.cloudinary.com/quotellc/image/upload/insurance-site-images/truthaboutins-live/2020/03/shuman-roy.jpg

Joel Ohman jest dyrektorem generalnym firmy zajmującej się mediami cyfrowymi wspieranej przez private equity. Jest CERTYFIKOWANYM PLANEREM FINANSOWYM , autorem, aniołem biznesu i seryjnym przedsiębiorcą, który uwielbia tworzyć nowe rzeczy, zarówno książki, jak i firmy. Wcześniej był również założycielem i rezydentem CFP® krajowej agencji ubezpieczeniowej.

Sprawdzone przez Joela Ohmana

założyciela CFP® https://res.cloudinary.com/quotellc/image/upload/insurance-site-images/truthaboutins-live/2020/03/joel-ohman.jpg

AKTUALIZACJA: 13 marca 2020 r

To wszystko o tobie. Chcemy pomóc Ci dokonać właściwego wyboru zakresu ubezpieczenia.Ujawnienie reklamodawcy: staramy się pomagać w podejmowaniu pewnych decyzji ubezpieczeniowych. Zakupy porównawcze powinny być łatwe. Współpracujemy z najlepszymi ubezpieczycielami. Nie ma to wpływu na nasze treści. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Wskazówki redakcyjne: jesteśmy bezpłatnymi zasobami online dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach. Naszym celem jest być obiektywnym, zewnętrznym źródłem informacji dla wszystkiego, co dotyczy ubezpieczeń. Regularnie aktualizujemy naszą witrynę, a cała zawartość jest sprawdzana przez ekspertów ubezpieczeniowych.

Większość z nas zna właścicieli domów i ubezpieczenia komunikacyjne, które pozwalają nam wpłacić niewielką zaliczkę, a resztę składki ubezpieczeniowej opłacać w miesięcznych ratach – tak to po prostu działa.

W rzeczywistości tego typu umowy są takie, że firma ubezpieczeniowa finansuje za Ciebie składkę.

Na przykład, jeśli jesteś winien 1200 USD za polisę, musisz zapłacić 100 USD miesięcznie. Podobnie jak pożyczenie 1200 $ z banku i spłacenie ich w ciągu jednego roku.

Jeśli nie zapłacisz, po prostu anulują Twoją polisę i odwołają obietnicę zapłaty. Nie muszą wysyłać repo do twojego domu, aby odebrać polisę!

Większość ubezpieczycieli osobistych (właściciele domów i polisy samochodowe) jest gotowa znosić papierkową robotę i być Twoją firmą finansującą – jednak płacisz za to w formie wyższej składki.

Ale jest szansa, że ​​kupujesz komercyjną polisę ubezpieczeniową, jeśli czytasz ten post, na przykład komercyjną polisę od odpowiedzialności cywilnej.

Dlaczego finansowanie premium?

Wiele komercyjnych firm ubezpieczeniowych po prostu nie chce zajmować się finansowaniem składki i pozwalaniem na jej opłacanie w czasie. Chcą wszystkie pieniądze z góry.

Ostatecznie zajmują się ubezpieczeniami i nie chcą działać jako pożyczkodawcy.

Ale większość ludzi nie może sobie pozwolić na opłacenie całorocznej składki w jednej ryczałcie – lub po prostu nie chce od razu kasować wszystkich pieniędzy.

W końcu komercyjne polisy ubezpieczeniowe mogą kosztować kilka tysięcy dolarów lub DUŻO więcej.

W tym miejscu do obrazu ubezpieczeń wkraczają firmy oferujące finansowanie składek. Firmy te działają identycznie, jak bank czy SKOK.

Twoja „firma finansująca składki pożycza Ci pieniądze na opłacenie składki ubezpieczeniowej, a Ty spłacasz je w miarę upływu czasu w formie miesięcznych rat.

Uwaga: Zazwyczaj wymagane jest wpłacenie co najmniej 25% całkowitej składki jako zaliczki na polisę. Bardzo rzadko można uzyskać polisę bez wpłacenia zaliczki.

Czy trudno jest uzyskać finansowanie?

Twój agent prawdopodobnie będzie miał kilku partnerów finansowych premium, z którymi normalnie współpracuje, więc nie będziesz musiał rozejrzeć się po otwartym rynku, aby znaleźć pożyczkę.

Proces jest stosunkowo prosty, ponieważ agent przygotowuje dokumenty do finansowania w tym samym czasie, gdy przygotowuje wniosek o objęcie ochroną ubezpieczeniową.

Nie musisz martwić się o swoją zdolność kredytową ani o standardowy proces akceptacji, aby uzyskać tego typu finansowanie, który różni się od prośby o pieniądze z banku.

Czemu? Cóż, firma ubezpieczeniowa sprzedaje ci obietnicę ubezpieczenia na kartce papieru – nie pożycza ci żadnych pieniędzy ani nie daje ci aktywów, za które możesz nie zapłacić i starać się zachować.

Jeśli nie zapłacisz przyszłych rat, po prostu anulują obietnicę i nie masz już pokrycia.

Firma ubezpieczeniowa wysyła następnie czek zwrotny do firmy finansującej składki, jeśli Twoja polisa zostanie anulowana z jakiegokolwiek powodu – bez opłat!

Ile kosztuje finansowanie premium?

Nie daj się zwieść; firmy oferujące finansowanie premii chcą zarobić, więc będziesz płacić odsetki od tej „pożyczki.

Ponadto, jak wspomniano powyżej, istnieją pewne opłaty, które musisz uiścić, a które nie podlegają zwrotowi. Przy określaniu całkowitego kosztu ubezpieczenia należy obliczyć odsetki od pożyczki.

Ponieważ firmy zajmujące się finansowaniem premium nie są bankami regulowanymi przez władze federalne, mogą pobierać prawie wszystko, co chcą.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​są ich setki, więc konkurencja utrzymuje ich „uczciwie, jeśli chodzi o Twoje oprocentowanie.

Stopy procentowe mogą wynosić od 10 do 20% finansowanej kwoty. Pamiętaj też, aby mieć oko na opłaty.

Twój agent ubezpieczeniowy może pobierać stałą opłatę za finansowanie, która może być po prostu dodana do kwoty, którą finansujesz.

Firmy oferujące finansowanie premium mogą „ukryć tę opłatę, po prostu zezwalając agentowi na zwiększenie stopy procentowej.

Na przykład firma finansowa może mieć stopę procentową w wysokości 12%. Twój agent może „przyczepić dodatkowe 2-3% powyżej tej kwoty, dzięki czemu Twoja końcowa stopa procentowa wynosi 14-15%. Te dodatkowe odsetki są po prostu płacone agentowi.

Pamiętaj, że Twój ubezpieczyciel nie bierze udziału w płatności, jeśli zdecydujesz się na finansowanie składki.

Podobnie jak w przypadku pożyczki z banku, otrzymasz książeczkę płatności kuponowych lub będziesz mieć możliwość płatności online (jeśli oferuje to firma oferująca finansowanie premium).

Ponadto musisz nadal spłacać miesięczne raty zgodnie z warunkami umowy, nawet jeśli nie zgadzasz się z firmą ubezpieczeniową w sprawie roszczenia lub ochrony ubezpieczeniowej.