Co oznacza wstępnie zatwierdzona karta kredytowa?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Każdy, kto ma zdolność kredytową, prawdopodobnie widział sprawiedliwą część wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych w swojej skrzynce pocztowej.

Nie musisz mieć świetnej zdolności kredytowej, aby otrzymywać wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych. Otrzymują je również osoby ze słabym kredytem. Różnica polega oczywiście na jakości oferty i być może w emitencie.

Ale czy ktoś powinien być podekscytowany otrzymaniem wstępnie zatwierdzonej oferty karty kredytowej?

Co to właściwie znaczy być wstępnie zatwierdzonym i jak należy odpowiedzieć na ofertę?

Są to ważne pytania, które należy rozważyć, rozważając kolejną ofertę. Uwaga na spoiler: nie wskakuj zbyt szybko.

Gdy wstępne zatwierdzenie nie jest w rzeczywistości wstępnie zatwierdzone

Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś wstępnie zatwierdzoną ofertę, możesz już wiedzieć, że nie oznacza to, że masz gwarancję oferty. W rzeczywistości możesz nawet zostać odrzucony z powodu wstępnie zatwierdzonej oferty.

Jak to możliwe, jeśli jesteś „wstępnie zatwierdzony? Dzieje się tak, ponieważ nie zostałeś wstępnie zatwierdzony do karty kredytowej; zamiast tego zostałeś wstępnie zatwierdzony do ubiegania się o kartę. Nadal musisz się do niego zakwalifikować w oparciu o wymagania kredytowe emitenta.

Jak można sobie wyobrazić, wydawcy kart kredytowych płacą ogromne pieniądze za dostęp do danych kredytowych w celu identyfikacji konsumentów, którzy zasadniczo pasują do określonego profilu kredytowego. Wydają dziesiątki milionów dolarów na dostęp do danych, a następnie wysyłają oferty ze zrozumieniem, że zareaguje bardzo mały odsetek. To czysto liczbowa gra.

Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz pocztą wstępną ofertę z zaproszeniem do złożenia wniosku. Dopiero po złożeniu wniosku wystawca karty kredytowej przyjrzy się bliżej Twojej historii kredytowej i informacjom o dochodach, aby ustalić, czy rzeczywiście spełniasz ich wymagania.

Po złożeniu wniosku istnieją trzy możliwe scenariusze, które mogą się rozwinąć: Po pierwsze, możesz zostać zatwierdzony do wstępnej akceptacji karty kredytowej z tą samą stawką i warunkami określonymi w ofercie. Po drugie, możesz zostać zatwierdzony, ale przy wyższej stopie procentowej lub krótszym okresie transferu salda początkowego niż podano w ofercie. Po trzecie, po prostu zostaniesz odrzucony.

Chociaż cała terminologia jest otwarta do interpretacji, „wstępnie sprawdzona oferta z większym prawdopodobieństwem doprowadzi do zatwierdzenia karty kredytowej. Kiedy emitent wstępnie Cię kontroluje, dokładniej sprawdza Twój profil kredytowy, ale nawet w tym przypadku nie ma gwarancji, że zostaniesz zatwierdzony do karty kredytowej lub podanej oferty.

Czy wstępnie zatwierdzone oferty szkodzą moim kredytom?

Aby określić, czy Twoja oferta jest odpowiednia do przesłania pocztą, emitenci opracowują listę kryteriów, które mogą zebrać na podstawie danych dostarczonych przez biura informacji kredytowej. W wielu przypadkach nie wymaga to nawet miękkiego wyciągania historii kredytowej; ale nawet gdyby tak było, nie miałoby to żadnego wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Jeśli jednak skorzystasz z ich oferty ubiegania się o kartę kredytową, wystawca wyciągnie twardą rękę z historii kredytowej, która jest następnie rejestrowana jako twarde zapytanie. Twarde zapytania mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, jeśli masz ich zbyt wiele w krótkim czasie.

Jedno trudne zapytanie co sześć miesięcy nie odniesie większego skutku, jeśli masz dużo innych, pozytywnych działań kredytowych; ale wiele zapytań w krótkim czasie tak. Wynika z tego jest uniknięcie ubiegania się o więcej niż jedną ofertę wstępnej akceptacji karty kredytowej w okresie od sześciu do 12 miesięcy.

Jeśli odmówiono Ci wydania karty, masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego, jeśli zażądasz go w ciągu 60 dni. Będziesz mógł go zbadać, aby zobaczyć powody odmowy i pracować nad poprawą swojej zdolności kredytowej, jeśli chcesz ubiegać się o kredyt w przyszłości.

Co zrobić z następną wstępnie zatwierdzoną ofertą

Jeśli otrzymasz ofertę wstępnej akceptacji karty kredytowej, powinieneś najpierw zdecydować, czy rzeczywiście potrzebujesz dodatkowej karty kredytowej. Jeśli jest to oferta, która może poprawić Twoją sytuację kredytową poprzez obniżenie kosztów odsetek lub obniżenie wskaźnika wykorzystania kredytu (zwiększenie dostępnego kredytu może obniżyć wskaźnik), to musisz określić swoje szanse na zakwalifikowanie się do karty na podstawie oferty .

Przeciętna osoba jest zatwierdzana tylko w 30% przypadków dla nowej karty kredytowej. Jeśli masz doskonały kredyt, Twoje szanse na akceptację są bliskie 90%. Powinieneś wiedzieć, gdzie znajdujesz się w spektrum zdolności kredytowej. Jeśli uważasz, że istnieje nawet szansa, że ​​zostaniesz odrzucony lub zatwierdzony na mniej korzystnych warunkach, prawdopodobnie nie powinieneś składać wniosku.

Powinieneś praktykować składanie wniosków tylko o karty kredytowe, wstępnie zatwierdzone lub nie, w przypadku których masz większe szanse na jakość. Aby to zrobić, możesz całkowicie uniknąć wstępnie zatwierdzonych ofert i przeprowadzić własne badania, aby znaleźć kartę kredytową, która najlepiej pasuje do Twojego profilu kredytowego i spełnia Twoje potrzeby.