Co jest bezpieczniejsze: PayPal czy karta kredytowa?

17 lutego 2021

Technologie finansowe i kredyty oferują wiele opcji dokonywania płatności za pomocą szyfrowanych transakcji. Wraz z rozwojem technologii rosną również oferty dostępne dla użytkowników, co pozwoliło zarówno firmie PayPal, jak i firmom obsługującym karty kredytowe, zapewnić swoim klientom więcej.

PayPal, karty kredytowe, portfele cyfrowe, kryptowaluty i inne ulepszenia oferują innowacje, a także ryzyko bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, istnieje wiele sposobów na oszukanie informacji. Niektóre z tych sposobów obejmują kradzież tożsamości, przechwytywanie html, włamanie do serwera i ataki w punktach sprzedaży.

Często kradzież informacji o płatnościach jest wynikiem luźnych praktyk klientów, a nie zaawansowanych metod hakerskich. Każda karta płatnicza może zostać zagrożona, jeśli zostanie skradziona lub dobrowolnie przekazana oszustowi w ramach oszustwa. W bardziej wyrafinowany sposób informacje o płatnościach mogą zostać przejrzane przez złodziei, którzy konfigurują technologię w punkcie sprzedaży, takim jak stacja benzynowa lub bankomat. Wszystkie te ryzyka występują w przypadku każdego rodzaju płatności.

Firmy PayPal i firmy obsługujące karty kredytowe istnieją od dawna. Chociaż starają się złagodzić niektóre z powyższych zagrożeń, niekoniecznie muszą być odpowiedzialni za tego typu windy. Wyższe standardy pojawiają się w obszarach technologii szyfrowanych. PayPal jest jednym z najbardziej zaawansowanych procesorów płatności pod względem szyfrowanego bezpieczeństwa, ale każda firma obsługująca karty kredytowe może mieć inne standardy.

Przede wszystkim, niezależnie od używanego procesora płatności, ważne jest, aby zachować ostrożność i ostrożność podczas obchodzenia się z własnymi informacjami. Poza tym, jak bezpieczne są PayPal i karty kredytowe – i co musisz wiedzieć?

Kluczowe wnioski
 • PayPal i karty kredytowe są popularnymi opcjami przetwarzania płatności z różnych powodów.
 • PayPal jest silniej powiązany i bardziej zintegrowany z transakcjami online, ryzykiem online i lukami w zabezpieczeniach online.Karty kredytowe są zwykle dostępne w postaci fizycznej i można ich używać w punktach sprzedaży lub w ręcznych transakcjach online, co prowadzi do różnego rodzaju luk w zabezpieczeniach.PayPal

  PayPal to wiodący w branży procesor płatności z wieloma standardowymi opcjami kart kredytowych i debetowych, które pasują do ofert konkurencji. Co więcej, jej usługi wykraczają poza oferowanie bardzo łatwego przetwarzania płatności online.

  Wiele osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych ze standardowymi kartami kredytowymi i debetowymi w formie fizycznej, ale przetwarzanie płatności online wiąże się z bardziej zaawansowanym ryzykiem. Ogólnie rzecz biorąc, złożoność online może być dwojaka, po stronie nadawcy i po stronie odbiorcy / sprzedawcy.

  Platforma PayPal stara się zmniejszyć ryzyko poprzez wprowadzenie bezpiecznej bramy. W wielu przypadkach bezpieczna brama może pomóc zmniejszyć ryzyko naruszenia bezpieczeństwa informacji zarówno od nadawcy, jak i odbiorcy. Niezależnie od tego, dla wszystkich klientów korzystanie wyłącznie z bezpiecznych, zablokowanych witryn internetowych może być ważnym środkiem ostrożności, który pomaga uniknąć pobierania zainfekowanych informacji z błędów technicznych.

  Niektóre spostrzeżenia dotyczące testamentów bezpieczeństwa PayPal obejmują:

 • Zaszyfrowane informacje na najwyższym poziomie dostępnej komercyjnie technologii
 • Dane przechowywane na serwerach, które nie są bezpośrednio połączone z InternetemBrama umożliwiająca dokonywanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal przy użyciu adresu e-mail / hasła bez pełnego przekazywania informacji o płatności do sprzedawcySlava Gomzin, autor książki „Hacking Point of Sale: Payment Application Secrets, Threats and Solutions, popiera ich twierdzenie. „Jeśli masz wybór w Internecie, zawsze wybieraj PayPal – mówi Gomzin.

  PayPal płaci nawet hakerom, jeśli znajdą luki w jego systemach. Według Dean Turner, dyrektora ds. Bezpieczeństwa w PayPal, „Jeśli zależy Ci na produkcie [i] zależy Ci na klientach, to zależy Ci na ich bezpieczeństwie – oto co musisz zrobić.

  Marka PayPal może być również kojarzona z kilkoma innymi nazwami pod parasolem firmy. PayPal kupił Braintree, Venmo, Paydiant, Xoom, Modest, Tio, iZettle, Hyperwallet i Honey. Firmy te niekoniecznie oferują te same testy, chociaż wykorzystują niektóre z tych samych kanałów rozwoju. Dlatego pamiętaj, że korzystanie z którejkolwiek z marek PayPal niekoniecznie zapewnia te same obietnice, dlatego ważne może być zbadanie każdej z nich, aby zobaczyć, jak działa ochrona.

  A co z kartami kredytowymi?

  Same karty kredytowe mogą być klasą samą w sobie. Karty kredytowe mają zwykle postać fizyczną. Oznacza to, że użytkownik posiada kartę zawierającą numery kart i dane autoryzacyjne. Różni się to na przykład od oferty kredytu PayPal, która jest całkowicie oparta na Internecie.

  Jak już wspomniano, fizyczne karty kredytowe są bardziej podatne na ryzyko fizycznej kradzieży, oszustwa i skimmingu. Może to stwarzać więcej luk w zabezpieczeniach zarówno u sprzedawców tradycyjnych, jak i internetowych.

  Większość firm obsługujących karty kredytowe mocno zainwestowało w wiodącą technologię bezpieczeństwa, która dorównuje systemowi PayPal i innym liderom w branży. Jednak nie każda firma obsługująca karty kredytowe jest taka sama, niektóre, takie jak Chase, American Express i Bank of America, są bardziej zaawansowane niż inne. Pozostawia to użytkownikowi pewną odpowiedzialność za zrozumienie środków ostrożności.

  W porównaniu do systemu PayPal ryzyko związane z bezpieczeństwem karty kredytowej może być w większym stopniu własnością samego użytkownika. Korzystając z karty kredytowej do płatności online, większość firm w ogóle nie oferuje bramy chroniącej informacje o koncie. Oznacza to, że istnieje większa potrzeba upewnienia się, że płatność online jest dokonywana za pośrednictwem bezpiecznej witryny (zazwyczaj będzie to https i symbol kłódki). Bez żadnej ochrony informacji o koncie finansowym numery kart kredytowych niosą ze sobą większe ryzyko niż płatności PayPal związane z przechwyceniem podczas przesyłania ich za pośrednictwem kodu programistycznego witryny.

  Wiadomo również, że firmy obsługujące karty kredytowe są nieco mniej strzeżone i odporne na niektóre praktyki cyberbezpieczeństwa stosowane przez PayPal. Według Financial Services Roundtable, sektor bankowy nie płaci hakerom na przykład za ostrzeganie ich o lukach w zabezpieczeniach. Jednak PayPal to Święty Graal dla hakerów. Tylko dlatego, że firma nie została zhakowana, nie oznacza, że ​​tak się nie stanie. Hakerzy nieustannie próbują włamać się na serwery PayPal. Podczas gdy PayPal działa za pośrednictwem bramy, korzystając z uwierzytelniania poczty e-mail / hasła zamiast standardowych transmisji, kradzież adresu e-mail / hasła użytkownika może narazić na szwank cały jego portfel, a nie tylko pojedynczą kartę – chociaż firmy obsługujące karty kredytowe mogą być zobowiązane do przejęcia pewnych obowiązków, jeśli są oszukańcze transakcje.

  W świecie kart kredytowych kolejnym obszarem, na który należy zwrócić uwagę, jest chip. Karty te, używane już w większości krajów europejskich i wielu innych, zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Chip w bardziej ochronny sposób przechowuje informacje lepiej niż pasek magnetyczny. Większość firm obsługujących karty wymaga również dodatkowych weryfikacji interfejsu po stronie przetwarzania, co utrudnia kradzież informacji z czytnika kart chipowych. (Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Co musisz wiedzieć o kartach kredytowych EMV ).

  Naruszenie danych

  Oprócz działań klientów, zarówno PayPal, jak i firmy obsługujące karty kredytowe mogą być narażone na ryzyko naruszenia. Naruszenia wymagają własnych unikalnych schematów. Oszust, który chce dokonać naruszenia bezpieczeństwa danych, podejmuje bardziej bezpośrednie działania w celu włamania się przez zapory sieciowe i zabezpieczenia. Celem jest penetracja bazy danych w celu kradzieży wielu kont, a nie tylko jednego. Dlatego równie ważne są wysiłki w zakresie cyberbezpieczeństwa mające na celu ochronę baz danych zarówno w systemie PayPal, jak i firmach obsługujących karty kredytowe.

  Chroń się

  Najlepsze technologie i najzdolniejsze zespoły ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa mogą zrobić tylko tyle. Często większość ryzyka związanego z używaniem zarówno systemu PayPal, jak i kart kredytowych leży w rękach użytkownika. Badania wykazały, że tylko ułamek procent użytkowników regularnie zmienia swoje hasła. Wielu użytkowników nie radzi sobie z informacjami lub jest leniwych, jeśli chodzi o tworzenie unikalnych nazw użytkowników i haseł. Takie rzeczy jak „hasło i „123456 są łatwymi celami. Ponadto, jeśli Twoje hasło jest łatwe do zapamiętania, prawdopodobnie również łatwo je zhakować, więc czas je zmienić.

  Najważniejsze dodatkowe środki ostrożności mogą również obejmować regularne sprawdzanie wyciągów bankowych i wyciągów z kart kredytowych, konfigurowanie usługi monitorowania, niestosowanie tych samych haseł do wszystkiego i zawsze sceptyczny wobec wszelkich zapytań w wiadomościach e-mail lub wniosków o informacje. Poświęć więcej czasu na podjęcie dodatkowych środków ostrożności, takich jak przeszukiwanie witryn internetowych, dzwonienie do firm i sprzedawców w celu zweryfikowania ważnych szczegółów.

  Podsumowanie

  PayPal i firmy obsługujące indywidualne karty kredytowe oferują wyjątkowe usługi i produkty. Wybór, z którego skorzystasz, może zależeć od potrzebnych usług, dostępnych funkcji, przedstawionych ofert i obowiązujących stawek. Używając jednego z nich, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są środki bezpieczeństwa i gdzie leży największe ryzyko. Zarówno w przypadku PayPal, jak i kart kredytowych, duże ryzyko spada na działania użytkownika.

  PayPal stara się zapewnić bezpieczeństwo informacji, wykorzystując e-mail / hasło jako drogę. To sprawia, że ​​kradzież tego identyfikatora jest ważniejsza do zrozumienia. Z drugiej strony karty kredytowe mają większe ryzyko kradzieży fizycznej. W związku z tym bezpieczeństwo korzystania z obu może być w większym stopniu zależne od świadomości użytkowników decydujących się na ich użycie.

  Jeśli chodzi o naruszenia bezpieczeństwa danych, firmy PayPal i firmy obsługujące karty kredytowe działają nieco inaczej. PayPal przesyła wiele informacji z Internetu do własnego magazynu, w który może być trudniej trafić bezpośrednio. Firmy obsługujące karty kredytowe często polegają na bardziej zinstytucjonalizowanych środkach, takich jak zapory sieciowe serwerów korporacyjnych. Dla użytkownika firmy są zobowiązane do wzięcia większej odpowiedzialności za naruszenie danych w wyniku złej transakcji, więc bycie ostrożnym klientem może pomóc w zapobieganiu wielu szkodliwym ryzykom utraty.