8 najlepszych banków internetowych: przyszłość bankowości to technologie cyfrowe i mobilne

17 lutego 2021

Ten artykuł / post zawiera odniesienia do produktów lub usług jednego lub kilku naszych reklamodawców lub partnerów. Możemy otrzymać odszkodowanie, gdy klikniesz linki do tych produktów lub usług.

 • DzielićTworząc listę najlepszych dostawców dowolnego produktu lub usługi, najłatwiej jest zawsze wybrać największą nazwę. Ale ponieważ bankowość internetowa jest tak różnorodną funkcją i rozwija się tak szybko, nasze poszukiwania wyszły poza zwykłe nazwy. Przeanalizowaliśmy dziesiątki banków internetowych, ale zdecydowaliśmy się skupić na tych, które albo oferują najlepsze usługi w określonych kategoriach, albo są najbliższe usługom świadczonym przez banki tradycyjne. Z tego powodu na tej liście zobaczysz banki internetowe, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś – my też nie mieliśmy przed przeprowadzeniem tej analizy!

  Do niedawna banki internetowe skupiały się głównie na wysokich stopach procentowych, jakie płaci wiele z nich. Jednak w miarę jak świat bankowy w coraz większym stopniu przenosi się do Internetu, banki internetowe szybko zyskują udział w rynku. Wiele z nich oferuje więcej usług niż kiedykolwiek, nawet do tego stopnia, że ​​nie ma potrzeby nawiązywania kontaktów z lokalnym bankiem.

  W rzeczywistości zbliżamy się do punktu, w którym banki internetowe osiągają parytet usług z lokalnymi bankami. Wiele z nich oferuje prawie tyle samo usług, co lokalne banki, ale ponieważ brakuje im sieci fizycznych oddziałów (i ludzi do ich obsługi), są w stanie płacić wyższe stopy procentowe i szybciej realizować transakcje. Jeśli nie masz jeszcze kontaktu z bankiem internetowym, teraz jest dobry moment, aby wejść na pokład. Nasza lista najlepszych banków internetowych pomoże Ci w tym.

  Kradzież dnia: konto oszczędnościowe Chime oferuje teraz 1,00% RRSO! Dzięki tej BEZPŁATNEJ usłudze bankowej nie musisz martwić się o minimalne wymagania dotyczące salda lub maksymalne odsetki

  W tym artykule:

  Nasz najlepszy wybór: Ally Bank

  Ally Bank zajął nasze pierwsze miejsce, ponieważ bank jest praktycznie synonimem bankowości internetowej – i jest wiele dobrych powodów. Są dobrze znani z płacenia najwyższych stóp procentowych na płytach CD, kontach oszczędnościowych i rynkach pieniężnych. Oferują nawet sprawdzanie oprocentowane.

  Ale nawet poza wysokimi stopami procentowymi, jakie płaci bank, Ally Bank jest bardzo bliski bycia bankiem oferującym pełen zakres usług, mimo że działa całkowicie online. Oferują nie tylko pełną gamę produktów oszczędnościowych, ale także udzielają pożyczek mieszkaniowych i jednych z najbardziej innowacyjnych kredytów samochodowych dostępnych w branży. Obejmuje to umowy leasingu samochodów używanych.

  Ally Bank nie ma minimalnego salda na większości typów kont i nie pobiera żadnych opłat.

  Ally Bank ma również tę zaletę, że należy do rodziny Ally, w której możesz również inwestować swoje pieniądze za pośrednictwem Ally Invest. Masz do wyboru niskokosztowe, samodzielne inwestowanie lub opcję portfela zarządzanego przez robo-doradcę.

  Drugie miejsce: proste

  Simple zajął drugie miejsce na naszej liście nie tylko dlatego, że jest to przede wszystkim rachunek bieżący, ale także daje możliwość lepszego zarządzania swoimi finansami i oszczędzania pieniędzy. Jest to duża zaleta, ponieważ oszczędzanie pieniędzy jest trudne dla wielu konsumentów. Możesz użyć aplikacji do budżetowania, aby lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi i oszczędzać pieniądze na określone cele na kontach o wysokim oprocentowaniu.

  Wiele osób, które do tej pory nie były w stanie zaoszczędzić pieniędzy, może być bardziej zmotywowanych do tego, jeśli oszczędzają na bardzo konkretne cele, zamiast próbować osiągnąć określoną kwotę.

  Rachunek bieżący zapewnia nie tylko dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w branży, ale także umożliwia dokonywanie bezpośrednich przelewów do i od innych posiadaczy konta Simple. Ale to nie wszystko, możesz również korzystać z usług płatności PayPal, Venmo i Square, aby robić bezpieczniejsze zakupy.

  Ale jedną z największych zalet Simple jest to, że nie wiąże się z żadnymi tradycyjnymi opłatami związanymi z kontami rozliczeniowymi. Po dodaniu braku opłat do wysokich odsetek płaconych na kontach chronionych celów (ponad 2%), Simple z łatwością znalazł się na drugim miejscu w naszej recenzji.

  Nasza metodologia selekcji

  Obecnie istnieją setki banków internetowych, a coraz więcej dołącza do tego zestawu. Wahają się od strasznych do wybitnych. Zidentyfikowaliśmy, według nas, osiem najbardziej wyróżniających się banków internetowych, na podstawie wielu czynników.

  To z powodu tych czynników zauważysz, że niektóre banki o wyższych rankingach nie są nawet bliskie bycia znanymi. Dzieje się tak dlatego, że oferują albo szeroką gamę usług bankowych, albo są szczególnie mocne w jednym lub dwóch obszarach.

  Oto kryteria, według których wyłoniliśmy najlepsze banki internetowe:

  • Różnorodność oferowanych produktów bankowych
  • Oprocentowanie produktów oszczędnościowychOpłaty pobierane na podstawie kont lub głównych usług bankowychŁatwość dostępu do środkówOferowane funkcje i programy specjalneNajmniej wad w programach lub operacjach bankuDostępność wartościowych usług pozabankowychRozpatrując ranking ogólny, oceniliśmy również banki, które były mocne w kilku obszarach. Może się zdarzyć, że podczas gdy jeden bank był najlepszy w jednej konkretnej kategorii, inny był blisko drugiego lub trzeciego.

   Najlepsze banki internetowe

   Po przejrzeniu dziesiątek dostępnych obecnie banków internetowych, stworzyliśmy listę ośmiu najlepszych banków internetowych.

   1. Ally BankAlly Bank to jeden z najbardziej znanych banków internetowych, oferujący jedne z najwyższych odsetek od oszczędności w każdym banku. To jeden z banków internetowych, który jest najbliżej banku oferującego pełen zakres usług.

   Oferowane produkty bankowe:

   • Sprawdzenie oprocentowania
   • Rachunki oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniuRynki pieniężne o wysokim oprocentowaniuIRA tradycyjne, Roth i SEPCertyfikaty depozytowe o wysokim zysku (CD)Kredyty mieszkanioweKarta kredytowa typu cashback z początkowym RRSO 0% i bonusem rejestracyjnym Funkcje specjalne i programy:

    • Nie jest wymagane minimalne saldo konta (z wyjątkiem płyt CD)
    • Brak opłat naliczanych na kontach dowolnego typu (z wyjątkiem kar za przedpłatę CD)Niektóre z najbardziej innowacyjnych programów kredytów samochodowych w branżyProgramy leasingowe na używane samochodySieć bankomatów z 43 000 lokalizacjiPrzesyłaj pieniądze pocztą elektroniczną lub SMS-em do każdego, kto ma konto bankowe w Zelle Niedogodności:

     • Ally Bank nie przyjmuje wpłat gotówkowych
     • Karta kredytowa Ally CashBack pobiera 3% opłaty za transakcje zagraniczneTylko konwencjonalne kredyty mieszkaniowe; brak kredytów hipotecznych FHA lub VA Dostępne usługi pozabankowe:

      Możesz inwestować za pośrednictwem Ally Invest. Tam możesz uczestniczyć w samodzielnym handlu lub zarządzać swoim portfelem za pośrednictwem portfeli zarządzanych przez Ally Invest.

      2. ProsteSimple to aplikacja do budżetowania, która działa z kontem rozliczeniowym. Daje możliwość zarządzania kontem za pomocą urządzenia mobilnego. Może pomóc lepiej zarządzać swoimi finansami, a nawet zacząć oszczędzać pieniądze. Twoje konto jest faktycznie przechowywane w BBVA Compass Bank, ich banku partnerskim.

      Oferowane produkty bankowe:

      Przede wszystkim tylko konto czekowe z następującymi funkcjami:

      • Bezpośredni depozyt
      • Depozyt czekiem fotograficznymPrzewody akceptowane z innych bankówKarta debetowa VisaWspółpracuje z zewnętrznymi usługami płatniczymi, takimi jak PayPal, Venmo i SquareSprawdzanie w oparciu o cele umożliwia pokrycie regularnych wydatków, przy jednoczesnym przeznaczaniu środków na określone cele oszczędnościowe Funkcje specjalne i programy:

       • 40 000 bankomatów w sieci
       • Natychmiastowe przelewy środków między innymi prostymi klientamiBrak opłat za regularną działalność bankuBrak opłat za zwrócone przedmioty lub wstrzymanie płatnościObecnie płaci odsetki w wysokości ponad 2,00% RRSO na kontach chronionych Niedogodności:

        • Oferuje tylko powiązanie konta czekowego
        • Brak czeków papierowychSIMPLE to aplikacja bankowa, a nie bank oferujący pełen zakres usługNie możesz płacić podatków ani osobom spoza Stanów Zjednoczonych1% opłaty za transakcje międzynarodowe Dostępne usługi pozabankowe:

         3. GongChime to bank internetowy, który pozwala zaoszczędzić pieniądze, przenosząc resztę ze zwykłych transakcji zakupu na połączone konto oszczędnościowe. W ten sposób działa podobnie jak aplikacje mikro-oszczędnościowe, takie jak Acorns i Stash. Przeczytaj dalej naszą rozszerzoną recenzję Chime.

         Oferowane produkty bankowe:

         • Konto wydatków na Chime, które służy jako konto czekowe na Chime
         • Konto oszczędnościoweKarta debetowa Visa Funkcje specjalne i programy:

          • Brak opłat miesięcznych
          • Brak minimalnego salda kontaWysyłaj czeki bezpośrednio z aplikacji mobilnejDokonuj wpłat w ponad 60 000 lokalizacji sieci Green DotKorzysta z automatycznego systemu oszczędzania, w którym opłaty za karty debetowe Visa są zaokrąglane w górę, a różnica idzie na oszczędnościBrak opłat za transakcje zagraniczneBezpłatny transfer środków z innymi członkami Chime za pomocą aplikacji mobilnej38 000 lokalizacji w sieci bankomatówKonto oszczędnościowe Chime oprocentowane jest w wysokości 1,00% Niedogodności:

           • Nie oferuje tradycyjnych usług bankowych, takich jak pożyczki i karty kredytowe
           • Żadnych czeków papierowychNiedostępne dla kont wspólnychDostęp do Konta Oszczędnościowego można uzyskać tylko poprzez Konto WydatkiKonto oszczędnościowe Chime płaci minimalne odsetki Dostępne usługi pozabankowe:

            4. Odkryj BankDiscover Bank należy do rodziny Discover, która jest najbardziej znana z posiadania jednych z najlepszych dostępnych kart kredytowych. Ale bank jest jednym z lepszych dostępnych banków internetowych.

            Oferowane produkty bankowe:

            • Sprawdzanie konta
            • Wysokie oszczędnościPłyty CD o wysokiej wydajnościCashback Odkryj kartę debetowąRynek pieniężny o wysokiej rentownościIRA Funkcje specjalne i programy:

             • 1% zwrotu gotówki (od zakupów do 3000 USD) przy niektórych transakcjach kartą debetową
             • Brak miesięcznych opłat za kontoBrak minimalnego depozytu na oszczędności60 000 lokalizacji w sieci bankomatówAplikacja mobilna z mobilnymi depozytami czekowymiUmorzenie opłaty rocznej za niewystarczające środki lub wstrzymanie płatnościPobierana jest tylko jedna opłata za niewystarczające środki, niezależnie od liczby ponownych depozytówObsługa klienta dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Niedogodności:

              • Aby otworzyć płytę CD, potrzeba co najmniej 2500 USD
              • Karta debetowa Discover nie jest tak powszechnie akceptowana jak karty debetowe Visa i MasterCardBrak oferowanych kredytów samochodowych ani hipotek (chociaż dostępne są pożyczki pod zastaw domu) Dostępne usługi pozabankowe:

               Dostęp do serii kart kredytowych Discover it, które oferują jedne z najbardziej hojnych planów zwrotu gotówki w branży. Discover oferuje również jeden z lepszych programów prywatnych pożyczek studenckich w branży.

               5. TIAA BankTIAA Bank, dawniej EverBank, oferuje nie tylko tradycyjne produkty bankowe, ale także płyty CD powiązane z walutami obcymi. W tym banku możesz nawet inwestować w metale szlachetne.

               Oferowane produkty bankowe:

               • Sprawdzenie oprocentowania
               • OszczędnościPłyty CD o wysokiej wydajnościRachunek rynku pieniężnego o wysokiej dochodowościIRAKredyty hipoteczne Funkcje specjalne i programy:

                • Wysokie stawki za czeki, rynek pieniężny i płyty CD
                • 5 USD miesięcznej opłaty za sprawdzanie i oszczędzanie jest zwolnione z salda konta w wysokości zaledwie 25 USDMożna finansować za pomocą przelewów internetowych, czeków papierowych, depozytów mobilnych i przelewów bankowychZwrot opłat za korzystanie z bankomatów innym bankom (TIAA Bank nie ma sieci bankomatów)Na Florydzie dostępnych jest kilka oddziałówUczestniczy w Rejestrze Rachunków Depozytowych (CDARS), dzięki czemu możesz inwestować w płyty CD przekraczające limit ubezpieczenia FDIC 250 000 USDYield Pledge Checking jest obecnie płatny w wysokości 1,21% RRSO przez jeden rok, ale wymaga minimalnego salda w wysokości 5000 USDStopy procentowe płacone za płyty CD w obcej walucie na podstawie stawek w kraju emisjiZłoto, srebro, platyna i pallad dostępne w sztabkach i monetachBankowość telefoniczna 24/7
                 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego dla banków internetowych jest niskie
                 • Sprawdzanie zastawów na rynku pieniężnym i dochodach wymaga minimalnego salda w wysokości 5000 USDZwrot opłaty za bankomat wymaga minimalnego salda konta w wysokości 5000 USD Dostępne usługi pozabankowe:

                  TIAA oferuje również usługi maklerskie, w tym fundusze inwestycyjne i doradztwo inwestycyjne. Specjalizują się w planowaniu emerytur.

                  6. Charles Schwab BankNajbardziej znany z tego, że jest jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych firm brokerskich, Charles Schwab oferuje również Charles Schwab Bank, który towarzyszy Twojej działalności inwestycyjnej.

                  Oferowane produkty bankowe:

                  • Kontrola oprocentowania (bieżąca stopa 0,40% RRSO)
                  • Wysokodochodowe konto oszczędnościowe dla inwestorówKarta debetowa Charles Schwab Visa PlatinumKredyty hipoteczne i linie pod zastaw domu Funkcje specjalne i programy:

                   • Brak opłat miesięcznych
                   • Brak minimalnych sald na koncieNieograniczone rabaty opłat w bankomatach na całym świecieZałóż konto inwestycyjne Schwab One, otwierając rachunek bieżącyCharles Schwab Bank ma oddziały w większości stanów USA Niedogodności:

                    • Schwab przeprowadza twardą kontrolę zdolności kredytowej podczas otwierania konta
                    • Stawki płacone za oszczędności są niskie jak na banki internetowe (obecnie 0,50% RRSO)Podobnie jak w przypadku wielu banków internetowych, wpłata gotówki nie jest łatwa Dostępne usługi pozabankowe:

                     Będąc w rodzinie Schwab, masz dostęp do jednej z wiodących platform brokerskich na świecie. Możesz handlować każdą istniejącą inwestycją po niskich opłatach. A jeśli wolisz opcję zarządzanej inwestycji, inteligentne portfele Charles Schwab zarządzają Twoimi pieniędzmi bez żadnych opłat.

                     7. Radius BankZ siedzibą w Bostonie, Radius Bank działa prawie całkowicie online i jest dostępny w całym kraju.

                     Oferowane produkty bankowe:

                     • Radius Hybrid Checking zapewnia wypłatę 1,00% RRSO przy minimalnym saldzie 2500 USD
                     • Rachunek oszczędnościowy High Yield Savings, obecnie płatny 1,50% RRSO z minimalnym saldem 2500 USDPłyty CD o wysokiej wydajnościKredyty hipoteczne i pożyczki osobisteOferowane karty kredytowe, ale nie podano szczegółów Funkcje specjalne i programy:

                      • Pełna obsługa banku internetowego
                      • Nieograniczone zwroty opłat za bankomatBrak opłat za rachunki czekowe i oszczędnościowe100 $, aby otworzyć konto czekowe, a następnie saldo nie jest wymaganeTo jest jeden bank online, w którym MOŻESZ wpłacać gotówkę. Można go zdeponować w bankomacie NYCEZ konta High Yield Savings wypłaca się 2,05% RRSO dla sald powyżej 25 000 USDPłyty CD można kupić już za 500 USD Niedogodności:

                       • Żadne odsetki nie są wypłacane za sprawdzenie salda poniżej 2500 USD
                       • 0,05% RRSO wypłacane od sald oszczędności poniżej 2500 USDJeśli konto ma ujemne saldo przez ponad pięć dni, naliczana jest opłata w wysokości 5 USD dziennie Dostępne usługi pozabankowe:

                        Oferuje bankowość biznesową, w tym rachunki bieżące, pożyczki SBA, usługi escrow i finansowanie komercyjne.

                        8. Axos BankAxos Bank, wcześniej znany jako Bank of Internet USA, oferuje połączenie niskich / żadnych opłat i sprawdzania nagród. Najbardziej zbliża się do bycia bankiem oferującym pełen zakres usług.

                        Oferowane produkty bankowe:

                        • Sześć różnych rachunków bieżących
                        • Sprawdzanie nagród, płacenie 1,25% RRSO przy minimalnym saldzie 1000 USDCashback Checking zapewnia 1% zwrotu gotówki z podpisanych transakcji kartą debetową przy średnim dziennym saldzie 1500 USDWysokie oszczędności, obecnie płacące 0,81% RRSO bez miesięcznych opłatMoney Market, obecnie płacący 0,70% RRSO bez miesięcznych opłatPłyty CD z konkurencyjnymi RRSOIRA tradycyjne i RothPożyczki samochodowe, kredyty hipoteczne i pożyczki osobiste Funkcje specjalne i programy:

                         • Brak opłat miesięcznych
                         • Brak minimalnego salda kontaWysokie RRSO płacone na kontach Rewards Checking i High Yield SavingsCałodobowa obsługa klienta przez telefonBankowość mobilna z mobilnymi depozytami i opłacaniem rachunków onlineKompleksowy bank internetowy oferujący wszystkie produkty oszczędnościowe i większość produktów pożyczkowychNieograniczony zwrot opłat za bankomat na trzech z sześciu rachunków czekowych Niedogodności:

                          • Nie ma minimalnego salda wymaganego do sprawdzenia, ale aby uzyskać wysokie odsetki i zwrot gotówki w wysokości 1%, musisz spełnić minimalne wymagania odpowiednio 1000 USD i 1500 USD.
                          • Opłata za transakcję zagraniczną w wysokości 2% dotyczy zarówno zakupów zagranicznych, jak i wypłat z bankomatówOprocentowanie płyt CD jest dalekie od najlepszych wśród banków internetowychDokonanie wpłaty gotówkowej na konto u wybranych sprzedawców kosztuje 4,95 USD za depozyt, ale depozyty gotówkowe są ogólnie słabym punktem dla banków internetowych.Brak karty kredytowej Dostępne usługi pozabankowe:

                           Axos Bank oferuje również pełną gamę produktów bankowości biznesowej i komercyjnej, w tym rachunki czekowe i oszczędnościowe, a także różnego rodzaju finansowanie komercyjne.

                           Najlepszy dla . . .

                           Podobnie jak w przypadku większości usług, tak naprawdę nie ma jednego banku internetowego, który byłby najlepszy dla wszystkich konsumentów. Ale zidentyfikowaliśmy każdy bank na podstawie wyróżniającej cechy lub dwóch, które uczynią go atrakcyjnym dla każdego, kto może być szczególnie zainteresowany tą konkretną kategorią.

                           Oto kategorie, w których naszym zdaniem każdy bank internetowy jest najlepszy w branży:

                           • Najlepsze pod każdym względem: Ally Bank
                           • Najlepszy bank internetowy z pełną obsługą: Axos Bank Najlepsze dla depozytów o wysokiej wartości: TIAA Bank Najlepsze zarówno dla pełnej obsługi, jak i wysokich zysków: Radius Bank Najlepsze rozwiązanie w przypadku dostępu do funduszy i niskich opłat: Discover Bank Najlepsze w przypadku usług pozabankowych: Charles Schwab Bank Najlepszy bank internetowy dla osób, które nie oszczędzają: Chime Najlepszy bank internetowy z możliwościami budżetowania: PROSTYCzynniki do rozważenia

                            Przygotowując listę najlepszych banków internetowych, zdaliśmy sobie sprawę z szeregu czynników, które należy wziąć pod uwagę w przypadku banków internetowych. Większość z nas dobrze wie, jak działa bankowość w naszym zaprzyjaźnionym banku sąsiedzkim. Ale bankowość internetowa przynajmniej trochę różni się od bankowości tradycyjnej. Z tego powodu, patrząc na bankowość internetową i oceniając, który bank wybierzesz, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

                            Niektóre czynniki, o których należy pamiętać, obejmują:

                            • Nie wszystkie banki internetowe płacą wysokie odsetki od produktów oszczędnościowych. Chociaż generalnie płacą znacznie wyższe stawki niż banki lokalne, istnieją duże różnice między bankami internetowymi.
                            • Większość banków internetowych nie oferuje pełnej obsługi. Możesz skorzystać z banku internetowego, aby zmaksymalizować odsetki, które zarabiasz na oszczędnościach, jednocześnie utrzymując rachunek bieżący i relacje bankowe z lokalnym bankiem.Jak można się spodziewać, w bankach internetowych używanie czeków papierowych jest rzadkością. Ale potem czeki papierowe stają się coraz bardziej rzadkie nawet w lokalnych bankach. Wynika to z dużej liczby alternatywnych metod płatności.Wiele banków internetowych specjalizuje się w jednym lub dwóch określonych produktach. Bank, który ma najwyższe oprocentowanie na płytach CD, może nie płacić żadnych odsetek od rachunków czekowych.W większości banków internetowych programy pożyczkowe są ograniczone. Niektóre oferują kredyty hipoteczne, niektóre kredyty samochodowe i niektóre karty kredytowe. Jednak bardzo niewielu oferuje wszystkie rodzaje pożyczek.Wpłacanie gotówki to ogólne ograniczenie w bankach internetowych.Oczywiście będziesz musiał przyzwyczaić się do braku fizycznych oddziałów banków w bankach internetowych, chociaż niektóre mają oddziały, choćby regionalne.Większość dużych instytucji finansowych zaczyna korzystać z bankowości internetowej. Twój główny powód wyboru konkretnego banku internetowego może mieć więcej wspólnego z usługami pozabankowymi, takimi jak inwestowanie.Ostatnie przemyślenia na temat najlepszych banków internetowych

                             Przeglądając tę ​​listę banków, skup się na tych, które oferują usługi, które są dla Ciebie najważniejsze. Jeśli najbardziej interesują Cię oszczędności o wysokim dochodzie, możesz nie przejmować się innymi usługami, takimi jak rachunki czekowe lub karty kredytowe.

                             Ponadto w związku z coraz większym połączeniem różnych usług finansowych dostępność usług pozabankowych może być głównym czynnikiem decydującym. Na przykład, jeśli masz inwestycje w pewną firmę, taką jak Ally Invest lub Charles Schwab, możesz chcieć mieć konto bankowe online za pośrednictwem jednej z tych firm dla wygody korzystania z połączonych usług.

                             Na koniec wygodny bonus – prawdopodobnie przekonasz się, że otwarcie konta w banku internetowym jest łatwiejsze niż otwarcie konta w lokalnym oddziale banku.